E&E RPCVs
45th Anniversary Reunion/2006

Who's Coming!

If your name is not on the list and you plan to attend, please email Marian at mhbeil@rochester.rr.com before 10 am Thursday, or after that call the Harrington Hotel at 202-628-8140 or 800-424-8532 and leave a message for her.

Ethiopia I (1962–64)

Individual training groups are urged to make plans to have mini-reunions Friday and Sunday.

Let us know your plans so that we can post them.

Marian Haley Beil (Debre Berhan)
Neil Boyer (Addis Ababa) [Sunday only]
Ray Capozzi (Asmara) & Janey
Leo Cecchini (Asmara)
Steve Chesebrough (Asmara) & Karen
John Coyne (Addis Ababa)
Charlotte Crawford (Addis Ababa, Harar, Asmara)
Steve Cristofar (Asmara, Adi Quala, Debarwa) & Sharron
Ray Donaldson (Ambo, Debre Berhan) & Fran
Peggy Drury (Jimma, Dire Dawa, Asmara)
Barbara Fontaine (Addis Ababa)
Will Hall (Dire Dawa, Addis)
Adrienne Katter (Harar)
Eldon Katter (Harar)
Peter Leofanti (Asmara)
Russ Mischeloff (Debre Berhan)
Cora Moorhead (Dessie, Harar)
Carolyn Mulford (Dessie)
Paul Reagan (Nazareth)
Rusty Miller Rich (Dire Dawa)
Russ Scoville (Dire Dawa, Addis) & Polly [Fri night only]
Lois Shoemaker (Amara)
Ty Vignone (Asmara)
Ethiopia II (1963–65)
Barry Hillenbrand (Debre Marcos)
John Kulczycki (Debre Zeit)
Dane Smith (Asmara)
Judy Smith (Asmara)
John Stauffer (Adi Caieh)
Ethiopia III (1964–66)
David Arnold (Asbe Tefari)
Courtney Arnold (Asbe Tefari)
Mark Brecker (Asmara) & his mother
Barbara Buckingham (Harar)
Joe Ciuffini (Harar)
Julie Drinkard Matthews (Asmara) & David
Carol Mauritsen-McDonald (Harar)
Ethiopia IV (1964–66)
Tim Baker
Betsy Baker
C.J. [Smith] Castagnaro (Harar, Debre Zeit, Addis Ababa)
Ginna Coon (Deder)
Natalie L. Garrett (Dessie)
Bill Herron (Addis Ababa)
Phillip G. LeBel (Emdeber) & Daniele
Michael Lund (Hosanna)
Ginny McArthur (Addis Ababa)
Paul Mifsud
Claire A. Pied-Hailu (Debre Zeit, Addis Ababa)
Penne [Rude] Scott (Agaro)
Ethiopia VII (1966–68)
Ken Gentili
Doris [Mueller] Goldstein (Addis Ababa)
Ron Gonella (Adi Quala)
Roger Hartman
David Hartmann (Sodo)
Nancy Horn (Addis Ababa)
Woody Jewett (Agaro, Addis Ababa)
Randy Marcus (Assella)
Bryan McClure (Gursum, Dire Dawa) & Patricia
Sarah [Pentico] Samuel (Abmo)
Don Schlenger (Woldiya)
Jackie Schlenger (Woldiya)
Carol Scott (Debre Marcos, Addis Ababa)
Sean Tate (Kombolcha)
Wyn Tunnicliff (Debre Zeit)
Jon Wechsler (Adi Ugri)
Jean Withrow & Jim Haggerty
Ethiopia X
Dick Behenna (Harar)
Ethiopia XIII
Bob Gausman (Dorzi, Boditi)
Ethiopia XX ( 1974–76)
Roxana Rogers De Sole (Assella)
Staff
Shlomo Bachrach
Joan Corboy
Fuller Torrey
Ted Vestal
Harris Wofford
Home | Volunteers | Stories | Photos | Ethiopia | Eritrea | Of Note | E&E RPCVs | Join | Library | Peace Corps | NPCA